Ga naar de inhoud
Kinderen die in hun handen klappen
© Gerjanne Voortman

Cultuureducatie, Erfgoed

Cultuureducatie voor het Caribisch deel van het Koninkrijk (Bonaire, Sint Eustatius en Saba) 2025 – 2028

Voor initiatieven die het aanbod van cultuureducatie in het Caribisch deel van het Koninkrijk verder ontwikkelen en verstevigen.


Met deze subsidieregeling stimuleren we het verstevigen van cultuureducatie op scholen in het Caribisch deel van het Koninkrijk; Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba, Sint Eustatius en Sint Maarten. De subsidie is er voor projecten die bijdragen aan meer en betere cultuureducatie voor scholen in het primair, gespecialiseerd, voortgezet onderwijs en middelbaar beroepsonderwijs.

Wie kan subsidie aanvragen? 

Er kan aangevraagd worden binnen het hoofdstuk voor Bonaire, Sint Eustatius en Saba. In dit hoofdstuk werken we met coördinerende culturele instellingen die we ‘penvoerders’ noemen. De penvoerders leggen contact met de scholen en zorgen voor de verbinding met het culturele veld. Alleen deze door het openbaar lichaam aangewezen penvoerder kan subsidie aanvragen. Daarvoor is een ondertekende adhesiebetuiging voor nodig.

Waarvoor kan je subsidie aanvragen? 

Je werkt samen met verschillende scholen en culturele partners aan het ontwikkelen van meer en betere cultuureducatie op het eiland waar je gevestigd bent. Dat doe je onder andere door te ontdekken wat past bij een school, wat aanslaat bij kinderen en wat nog verdere aandacht vraagt. Daarnaast werk je aan het verder professionaliseren van leerkrachten, (vak-)docenten en andere betrokkenen door trainingen, coaching, kennisdeling of scholing. Ook werk je aan een goed netwerk voor cultuureducatie op het eiland, geef je lokaal immaterieel erfgoed door en maak je waar mogelijk gebruik van digitale technologie. De activiteiten in je project dragen bij aan deze effecten: 

  • Creatieve ontplooiing 
  • Verbinding 
  • Samenwerking 
  • Visieontwikkeling  
  • Kansengelijkheid 

Goed om te weten

  • Aanvragen kan tussen 19 november 2024, 13:00 Amsterdamse tijd (08:00 lokale tijd) en 10 januari 2025, 13:00 Amsterdamse tijd (08:00 lokale tijd).   
  • Er wordt per eiland één keer subsidie gegeven. Je kunt alleen een aanvraag doen als je door het openbaar lichaam bent aangewezen als penvoerder en een ondertekende adhesiebetuiging hebt. 
  • Voor een project kan per eiland een vastgesteld bedrag worden aangevraagd. Dat is voor:
    • Bonaire: € 580.183
    • Sint Eustatius: € 231.016
    • Saba: € 212.801
  • De subsidie bedraagt maximaal 100% van de totale projectkosten. 
  • Het project start niet voordat de aanvraag is goedgekeurd. Dit duurt maximaal 13 weken. Het project heeft een looptijd van 15 maart 2025 tot en met uiterlijk 31 december 2028. 
  • Het project en/of activiteit(en) maakt nog geen deel uit van het vaste curriculum van de aanvrager maar is een nieuw initiatief. 
  • We nemen aanvragen in het Nederlands of Engels in behandeling. Schrijf je het projectplan in het Papiaments? Dan kun je de kosten voor vertaling naar Nederlands of Engels opnemen op de projectbegroting.
  • De penvoerder die de aanvraag indient past de drie culturele codes toe: de Code Diversiteit & Inclusie, de Fair Practice Code en de code Governance Code Cultuur. 

Subsidie aanvragen? Zo werkt het

Heb je een goed idee? En wil je subsidie aanvragen bij deze regeling? Dan doorloop je een aantal duidelijke stappen. Van het voorbereiden van de juiste documenten tot het uitvoeren van je project. In ons stappenplan leggen we alle stappen uit.

Vragen en advies

Heb je een vraag over de subsidieregeling of over het doen van een aanvraag? Bel of mail ons gerust! We gaan graag met je in gesprek.